To zespół najlepszych trenerów w klubach McFit.
Wybrani i sprawdzeni przeze mnie.
Ich wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm potwierdzam osobiście!

Efektywność/ Motywacja/ Bezpieczeństwo

Poszukujesz najlepszego trenera personalnego w klubie McFit dla siebie?
Przed Tobą nie łatwe zadanie!

Zawód trenera staje się coraz bardziej modny – to fakt. Wykonuje go coraz więcej osób. Niestety, wraz z gwałtownym wzrostem zainteresowania treningiem osobistym (prognozy wskazują wzrost o 24% do 2020 roku) wydaje mi się, że coraz rzadziej spotykam osoby rzetelne i godne zaufania, a coraz częściej trenerów w ładnych strojach, którzy są nimi tylko z nazwy.

Jestem trenerem personalnym od wielu lat. W tym czasie spotkałem zarówno takich trenerów, dzięki którym byłem dumny ze swojej profesji, jak i wielu takich, przez których czułem się mocno zażenowany. Co gorsza, jeśli nie znasz branży od wewnątrz, znalezienie dobrego instruktora może okazać się bardzo trudne.

W Polsce nazywać siebie trenerem personalnym może praktycznie każdy. Co więcej – nie jest to w żaden sposób regulowane prawnie. Coraz częściej wykonują go osoby bez odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji i doświadczenia – chcąc zarobić łatwe pieniądze na nieświadomych niczego klientach.

Istnieją kursy przygotowujące do profesji trenera osobistego (ostatnio nawet online!), po którym uczestnik zdając egzamin otrzymuje Legitymację Trenerską. Kilkukrotnie spotykałem się z sytuacjami, kiedy osoba bez absolutnie żadnego doświadczenia z siłownią nie miała problemu ze zdaniem kursu. Taka osoba po dwutygodniowym szkoleniu będzie odpowiadać za zdrowie i życie potencjalnego klienta. Wszystko idzie fajnie, dopóki nie przydarzy się kontuzja, po której tego typu „trener” najczęściej umywa od tematu ręce. Niejednokrotnie trafiali do mnie klienci po nieudanych przygodach z pseudotrenerem. Nie bądź królikiem doświadczalnym i materiałem do nauki. Znajdź dobrego trenera, zanim będziesz musiał znaleźć dobrego lekarza!

NAPISZ DO NAS!